25. O.ZS.V.

Hiszen Istenünkrõl énekelni jó; hiszen õt dicsérni gyönyörûséges és illendõ dolog!

(zsolt 147.1)

Hálás szívvel köszönjük a mi mennyei Atyánknak, hogy az ország 19 iskolájának részvételével ebben a nehéz körülményeket teremtő világban is megvalósíthattuk  25. alkalommal az Országos Református Zsoltáréneklő Versenyünket.

Büszkék vagyunk arra is, hogy a Felvidékről is érkeztek versenyzők, sőt egy katolikus iskolával is bővült a nevezők száma.

Hálás szívvel köszönjük, hogy nem adták fel, és megtalálták a lehetőséget a gyakorlásra, a felvételek elkészítésére, a szervezési munkálatokra még az online térben is!

Köszönjük a versenyzőknek azt a rengeteg énekhangot, amivel megajándékoztak bennünket!

Köszönjük a gyönyörű háttereket a felvételeknél, melyekkel még csodálatosabbá varázsolták az énekhangokat. Jó volt látni a templomi Úrasztalokat, szószékeket, iskolai és otthoni rögtönzött háttereket, melyekben tükröződtek az igényes munkára való törekvések!

Hála, hála, hála érte.

Május 14-én élő adásban közvetítettük az eredményhirdetést, ahol valamennyi korcsoportot értékeltek a zsűritagok, illetve valamennyi különdíjasunk énekét meghallgathattuk. Az alábbi linken minden érdeklődő megtekintheti mindezt:

Morzsányi gondolatot közvetítenék a zsűritagok szavaiból:

• Ø  Egyre ritkább az éneklő gyermek. Ezért is jó ez a verseny.
  • Ø  A csoportos éneklés ajándéka: együtt lehetünk szeretetben!
  • Ø  Az éneklésben mindig óriási lehetőségek rejlenek: mások számára tehetjük értékessé, élménnyé a hangzó perceket.
  • Ø  A versenyzők kiálltak, hogy megmutassák, mi van a lelkünkben.
  • Ø  Az éneklés létfontosságú! Gyógyír a testnek és léleknek.
  • Ø  A zsoltár: énekben megvallott imádság!
  • Ø  Zsoltárt énekelni csak úgy érdemes, ha hitelesen tesszük. Hitelesek akkor lehetünk, ha átéljük, amit éneklünk.
  • Ø  Amikor zsoltárt éneklünk, akkor Istenről, Istennek szólnak a hangok, dallamok!
  • Ø  Amikor éneklünk, még a versmondásnál is többet adhatunk szívünk rezdüléseiből.
  • Ø  Igazán zsoltárt énekelni olyan, mint a versmondás: ha benne van a szívünk, ha fontosnak érezzük a szöveget és a dallamot, akkor megtörténik az igazi átélés, fontossá tesszük a zsoltárt magát, így igazán jól tudjuk közvetíteni.
  • Ø  Ágoston egyházatya ezt így mondta: „Bis orat qui bene cantat” – Aki jól énekel, az kétszeresen imádkozik.
  • Ø  Nézzünk fel az Úrra: higgyük és érezzük, hogy neki éneklünk!
  •

A verseny utáni héten postázva minden gyermek megkapta az oklevelét, melyen a minősítése is szerepel. Melléje közös ajándékként egy matricás lapot és egy mágneses könyvjelzőt küldtünk mindenkinek nagyon sok szeretettel!

A különdíjban részesülő versenyzők még egy oklevelet kaptak tőlünk és mellé egy ajándékkönyvet.

Megköszöntük a felkészítő pedagógusok munkáját is, egy emléklappal és egy mágneses könyvjelzővel kedveskedtünk nekik.

Azzal a reménnyel búcsúztunk, hogy bízunk a viszontlátásban a  2021. november 26-án megrendezésre kerülő 26. Országos Református Zsoltáréneklő Versenyünkön!

Hálánk és köszönetünk elsősorban az Úrnak szól, aki mindvégig megsegített bennünket:

Erőt ad a megfáradottnak, és az erőtlen erejét megsokasítja… De a kik az Úrban bíznak, erejök megújul, szárnyra kelnek, mint a saskeselyűk, futnak és nem lankadnak meg, járnak és nem fáradnak el! ((Ézs. 40.29,31.)